Kiek laiko reikia miegoti vaikui, paaugliui, suaugusiam? Miego trukmė pagal amžių (lentelė)
| |

Kiek laiko reikia miegoti kūdikiui, vaikui, paaugliui, suaugusiajam? Miego trukmė pagal amžių (lentelė)

Pasidalinkite šiuo straipsniu su kitais:

Kokybiškas miegas yra būtinas visiems, įskaitant naujagimius, kūdikius, mažus vaikus, paauglius ir suaugusius. Gilus, pakankamas miegas būtinas gerai sveikatai palaikyti. Todėl būtina užtikrinti, kad miegotume pakankamai. Taigi, kyla klausimas, kiek laiko reikia miegoti? Miego kiekis, kurio mums reikia, gali labai skirtis priklausomai nuo mūsų amžiaus. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie tai, kodėl apskritai reikia miegoti, kodėl miegas yra toks svarbus vaikams ir kokia yra rekomenduojama miego trukmė pagal amžių.

Kodėl reikia miegoti?

Kodėl reikia miegoti?

Miegas – tai metas, kuomet mūsų kūnas pailsi ir atsinaujina. Kokybiškas, gilus ir pakankamos trukmės miegas yra būtinas gerai mūsų fizinei ir psichinei sveikatai.

Viena iš priežasčių, kodėl mums reikia miego, yra fizinis organizmo atsistatymas. Miego metu mūsų organizmas atkuria ir regeneruoja ląsteles, audinius ir organus. Tai svarbu norint išlaikyti gerą sveikatą ir užkirsti kelią ligoms. Miego trūkumas gali padidinti nutukimo, diabeto, širdies ligų, insulto ir kitų sveikatos problemų riziką.

Miegas taip pat turi didelę įtaką mūsų psichinei sveikatai. Kokybiškas miegas pagerina mūsų nuotaiką, atmintį, koncentraciją ir pažinimo funkcijas. Geras miegas gali sumažinti stresą, nerimą ir depresiją. Tuo tarpu, miego trūkumas gali sukelti nuotaikų kaitą, dirglumą ir nesugebėjimą susikaupti, o tai gali neigiamai paveikti mūsų kasdienį gyvenimą.

Be to, geras miegas yra ypač svarbus sportininkams ir žmonėms, kurie užsiima fizine veikla. Kokybiškas miegas padeda atkurti ir atstatyti raumenis, sumažina traumų riziką ir pagerina reakcijos laiką bei sprendimų priėmimo įgūdžius.

Kodėl vaikams miegas yra ypač svarbus?

Kodėl vaikams miegas yra ypač svarbus

Miegas yra svarbus vaiko augimui ir vystymuisi, nes miego metu organizmas gamina augimo hormoną, kuris yra būtinas raumenų, kaulų ir audinių vystymuisi.

Be to, miegas vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį pažinimo funkcijoms, įskaitant atmintį, mokymąsi ir problemų sprendimo įgūdžius. Tai padeda vaikams geriau susikaupti ir gerai mokytis mokykloje.

Miego trūkumas gali neigiamai paveikti vaiko nuotaiką ir elgesį, sukelti dirglumą, nuotaikų kaitą, hiperaktyvumą ir net agresyvumą.

Tinkamas miegas taip pat būtinas vaiko fizinei sveikatai, nes padeda stiprinti imuninę sistemą, sumažina nutukimo riziką ir sumažina riziką susirgti lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip diabetas ar širdies ligos.

Be to, pakankamas miegas padeda vaikams išlikti budriems ir susikaupusiems, todėl sumažėja nelaimingų atsitikimų ir traumų rizika.

Vaikams svarbu pakankamai miegoti ne tik naktį, bet ir atitinkamai pagal jų amžių miegoti pietų miego. Daugiau apie pietų miego naudą galite paskaityti kitame mano straipsnyje – Pietų miego nauda organzimui

Plačiau apie tai kiek kūdikiui nuo gimimo iki 12 mėnesių amžiaus reikėtų miegoti naktį, kiek valandų jis turėtų miegoti dieną ir kiek jis turėtų būdrauti, galite paskaityti kitame mano straipsnyje: Kūdikio miego ir būdravimo laikas pagal amžių: Nuo gimimo iki 12 mėnesių

Rekomenduojama miego trukmė pagal amžių

Kiek laiko reikia miegoti kūdikiui, vaikui, paaugliui, suaugusiajam. Miego trukmė pagal amžių (lentelė)
Amžiaus grupėRekomenduojama miego trukmė, val.
Naujagimiai (0-3 mėn.)14-18 val.
Kūdikiai (4-11 mėn.)13-15 val.
Vaikai (1-2 m.)11-14 val.
Ikimokyklinio amžiaus vaikai (3-5 m.)10-13 val.
Mokyklinio amžiaus vaikai (6-13 m.)9-11 val.
Paaugliai (14-17m.)8-10 val.
Suaugusieji (18-64 m.)7-9 val.
Vyresnio amžiaus žmonės (65+m.)7-8 val.
Miego trukmė pagal amžių

Kiek laiko reikia miegoti naujagimiui (0-3 mėn.)?

Kiek laiko reikia miegoti naujagimiui (0-3 mėn.)

Per pirmuosius kelis gyvenimo mėnesius naujagimiams reikia daug miego, kad jie gerai augtų ir vystytųsi. Dauguma naujagimių miega 14-18 valandų per parą, miegas vyksta trumpais laikotarpiais, po 2-4 valandas vienu metu. Naujagimiai neturi nusistovėjusio miego ciklo, todėl miega ir dieną, ir naktį.

Kiek laiko reikia miegoti kūdikiui (4-11 mėn.)?

Kiek laiko reikia miegoti kūdikiui (4-11 mėn.)

Taigi, kiek miega kūdikiai? Kūdikiams augant ir vystantis, jų miego įpročiai pradeda keistis. Sulaukę keturių mėnesių, dauguma kūdikių pradeda miegoti reguliaresniu grafiku. Šio amžiaus kūdikiai paprastai miega 13–15 valandų per parą. Į šį valandų skaičių įeina ilgas nakties miegas ir vienas ar du trumpesni miegojimai dieną. Kūdikiams artėjant prie 11 mėnesių amžiaus, jie dažniausiai pradeda pereiti prie vieno ilgesnio pietų miego.

Kiek valandų reikia miegoti vaikui (1-2 m.)?

Kiek valandų reikia miegoti vaikui (1-2 m.)

Kiek laiko turi miegoti vaikas? Mažiems vaikams reikia 11–14 valandų miego kiekvieną dieną, įskaitant vieną miegą ankstyvą popietę. Tačiau daugelis mažylių gali pradėti priešintis miegojimui maždaug nuo 18 mėnesių amžiaus, todėl tėvams gali tapti sunkiau užtikrinti, kad jų vaikas pakankamai pailsėtų. Nuoseklios rutinos prieš miegą laikymasis gali padėti mažiems vaikams lengviau užmigti ir pagerinti jų miego kokybę.

Kiek laiko reikia miegoti ikimokyklinio amžiaus vaikui (3-5 m.)?

Kiek laiko reikia miegoti ikimokyklinio amžiaus vaikui (3-5 m.)

Ikimokyklinio amžiaus vaikams reikia 10–13 valandų miego kiekvieną dieną. Iki tokio amžiaus dauguma vaikų jau būna atsisakę dienos miego ir didžiąją dalį savo paros miego normos išmiega naktį. Šiame amžiuje svarbu susikurti nuoseklius miego įpročius, pvz., kiekvieną dieną eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu.

Kiek laiko reikia miegoti mokyklinio amžiaus vaikams (6-13 m.)?

Kiek laiko reikia miegoti mokyklinio amžiaus vaikams (6-13 m.)

Šios amžiaus grupės vaikams reikia 9–11 valandų miego kiekvieną dieną. Tačiau daugelis mokyklinio amžiaus vaikų nepakankamai miega dėl įtempto grafiko, namų darbų ir popamokinės veiklos. Miego trūkumas gali turėti įtakos vaikų mokymosi rezultatams, nuotaikai ir bendrai sveikatai, todėl tėvams labai svarbu teikti pirmenybę savo vaiko miego poreikiams.

Kiek laiko reikia miegoti paaugliams (14-17 m.)?

Kiek laiko reikia miegoti paaugliams (14-17 m.)

Paaugliams reikia 8–10 valandų miego kiekvieną dieną, tačiau daugeliui paauglių sunku gerai išsimiegoti dėl to, kad pamokos prasideda gana anksti – tenka anksti keltis. Be to, po pamokų paaugliai dažnai dalyvauja įvairiose popamokinėse veiklose, būreliuose. Dėl to mažiau laiko lieka namų darbų atlikimui. Paaugliai dėl laiko trūkumo ir didelio mokymosi krūvio dažnai mokosi iki vėlumos ir laiku nenueina miegoti.

Taip pat ir elektroninių prietaisų naudojimas vėlai naktį neigiamai veikia miegą – sutrikdo melatonino gamybą ir to pasekoje paaugliams tampa sunkiau užmigti ir gerai išsimiegoti.

Miego trūkumas gali neigiamai paveikti paauglių mokymosi rezultatus, nuotaiką ir psichinę sveikatą, todėl tėvai turėtų pasirūpinti, kad paaugliai teiktų pirmenybę miego poreikiams.

Kiek laiko reikia miegoti suaugusiems (18-64 m.)?

Kiek laiko reikia miegoti suaugusiems (18-64 m.)

Suaugusiesiems reikia 7–9 valandų miego kiekvieną dieną, tačiau daugelis jų neišsimiega dėl su darbu susijusio streso, įtempto grafiko ir prastų miego įpročių. Lėtinis miego trūkumas gali padidinti nutukimo, diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų ir kitų sveikatos problemų riziką, todėl suaugusiesiems svarbu teikti pirmenybę miego poreikiams. Rekomenduojama laikytis miego higienos taisyklių, kad miegas būtų kokybiškas ir gilus.

Kiek laiko reikia miegoti vyresnio amžiaus žmonėms (65+ m.)?

Kiek laiko reikia miegoti vyresnio amžiaus žmonėms (65+ m.)

Vyresnio amžiaus žmonėms paprastai reikia 7–8 valandų miego kiekvieną dieną, tačiau senstant žmonių miego įpročiai gali keistis, todėl vyresnio amžiaus žmonėms dažnai sunku užmigti ar gerai išmiegoti visą naktį. Su amžiumi susiję miego trukmės ir kokybės pokyčiai gali turėti neigiamos įtakos vyresnio amžiaus žmonių sveikatai. Vyresnio amžiaus žmonėms būtina laikytis miego higienos taisyklių – susikurti sveikus miego įpročius, ir pasikalbėti su savo gydytoju, jei patiria su miegu susijusių problemų.

Išvada

Apibendrinant galima pasakyti, kad miegas yra būtinas mūsų gerai sveikatos būklei palaikyti, o miego kiekis, kurio mums reikia, gali labai skirtis priklausomai nuo mūsų amžiaus.

Žinodami, kiek laiko reikia miegoti, priklausomai nuo jūsų ar jūsų vaikų amžiaus, galite pasirūpinti, kad jūs ir jūsų artimieji kiekvieną dieną pakankamai išsimiegotų. Rekomenduoju vadovautis miego higienos taisyklėmis ir susikurti sveikus miego įpročius. Taip pagerinsite savo ir savo šeimos narių sveikatą, nuotaiką ir gyvenimo kokybę.


Pasidalinkite šiuo straipsniu su kitais:

Similar Posts